A+ A-
2017-08-16Informacja dotycząca przeprowadzonego auditu nadzoru w zakresie normy PN-EN ISO 9001:2009

W dniu 09 sierpnia 2017 roku w godzinach 9.00 – 15.00 w siedzibie Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach odbył się audit nadzoru w ramach posiadanego certyfikatu w zakresie normy PN-EN ISO 9001:2009. W wyniku przeprowadzonego pomyślnie auditu recertyfikacyjnego Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w dalszym ciągu może legitymować się posiadaniem certyfikatu ISO 9001:2009 w zakresie usług szkoleniowych, doradczych i informacyjnych oraz przeprowadzania egzaminów potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

2017-08-08Dofinansowanie dla firm z sektora MŚP w ramach projektu Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP

Przypominamy, iż od maja 2017 roku, został uruchomiony w Izbie punkt Informacyjno-rekrutacyjny dla mikro (w tym samozatrudnieni), małych i średnich przedsiębiorstw z woj. Śląskiego lub posiadających oddział/delegaturę/filię w woj. Śląskim.

Punkt czynny jest codziennie od poniedziałku do soboty
(Poniedziałek od godz. 12.00 do 18.00, Wt.-P-tek od godz. 9.00 do 18.00, w sobota od godz. 8.00 do 14.00).

Dofinansowanie można uzyskać na usługi rozwojowe (szkolenia/kursy/studia podyplomowe/egzaminy czeladnicze/mistrzowskie/doradztwo/e-lerning/ coaching) dostępne w Bazie Usług Rozwojowych https://uslugirozwojowe.parp.gov.pl/.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych z MŚP pozyskaniem dofinansowania, nasi doradcy/animatorzy pomogą przejść przez wszystkie procedury zgłoszeniowe, rozliczeniowe.

punkt informacyjny plakat

2017-08-07Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Radio Silesia 96,2 Fm

Serdecznie zapraszamy Państwa do wysłuchania Radia Silesia (96,2 Fm) w godzinach między 15:00 a 18:00, zostaną przekazane informacje na temat naszej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Dowiecie się Państwo, czym nasza Organizacja się zajmuje. Serdecznie zapraszamy.

2017-08-04Kurs Pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodów - 29 sierpień 2017

Zapraszamy na kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Termin realizacji 29 sierpień 2017 godz. 15.00.Wszystkie osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania udziału w kursie. W przypadku zgłoszenia dokonanego drogą e-mailową proszę o wskazanie danych personalnych kandydata. Osoba do kontaktu: Bożena Tarapacz - tel. 32/259 62 61 do 5, wew. 103, e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl

2017-08-02Audycja w Radio eM - Projekt 'Adepci Śląskiego Rzemiosła' oraz 'Śląski system PSF wsparciem rozwuju MŚP'

Serdecznie zapraszamy dzisiaj o godzinie 10:00 do wysłuchania audycji w Radio eM 107,6 Fm, podczas której przedstawione zostaną projekty „Adepci Śląskiego Rzemiosła” oraz „Śląski system PSF wsparciem rozwoju MŚP”, realizowane przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Wśród zaproszonych gości można będzie posłuchać m.in. Panią Beatę Białowąs, Dyrektora Naczelnego Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Panią Monikę Dudek Kierownika Działu Projektów Europejskich.

2017-07-28Trwa rekrutacja do Projektu Adepci Śląskiego Rzemiosła!

Nadal rekrutujemy do Projektu 'Adepci Śląskiego Rzemiosła'!

Co zyskujesz?

Otrzymujesz miesięczne wynagrodzenie w wysokości 997,40 zł
Uczysz się zawodu pod okiem fachowca/mistrza
Masz możliwość otrzymania świadectwa czeladniczego
Masz gwarancję zatrudnienia po zakończenia nauki

Jesteś zainteresowany?
Napisz do nas na Facebooku, zadzwoń (32 259 62 61), napisz e-maila (projekty@ir.katowice.pl) lub po prostu przyjdź do nas (plac Wolności 12, 40-078 Katowice) - pomożemy!

2017-07-28Interaktywny dokument o Krzysztofie Niesporku

https://silesion.pl/inte…/nikiszniesporkadokument/index.html

Dzisiaj odbyła się premiera interaktywnego dokumentu, którego Bohaterem jest śp. Krzysztof Niesporek - artysta fotografik, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych oraz zbiorowych, wieloletni Starszy Krajowego Cechu Fotografów oraz Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej przy Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach w zawodzie fotograf.

W reportażu wystąpiła Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny katowickiej Izby Rzemieślniczej, która opowiedziała o legendarnym Rzemieślniku, Artyście i Reporterze.

Serdecznie zapraszamy do interaktywnego spaceru po Dzielnicy Nikiszowiec oraz do poznania niezwykłej historii wyjątkowego Człowieka...

2017-07-26Polska Smakuje

Jesteś rolnikiem lub lokalnym producentem żywności i szukasz nabywców swoich produktów?

Agencja Rynku  Rolnego udostępnia stronę internetową www.polskasmakuje.pl i darmową aplikację Polska Smakuje, dzięki której konsumenci będą mogli znaleźć w sieci lokalnych wytwórców żywności. Aplikacja gromadzi informacje o lokalnych rolnikach i wytwórcach regionalnych produktów spożywczych. Każdy, kto produkuje żywność zgodnie z systemami jakości, działa w ramach rolniczego handlu detalicznego, może założyć własny profil, na którym zamieści informacje o swojej ofercie oraz dane kontaktowe. Profil może być na bieżąco uzupełniany, a zdjęcia  produktów zostaną zamieszczone przy opisie. Dzięki temu konsumenci, którzy coraz częściej i chętniej szukają zdrowej regionalnej żywności, będą mogli jednym kliknięciem odnaleźć lokalnych producentów.  

Producencie, chcesz dotrzeć do konsumentów?

Zarejestruj się już teraz Nasze działania kierujemy w pierwszej kolejności do wytwórców produktów certyfikowanych w ramach krajowych i unijnych systemów jakości, lokalnych producentów mających w swojej ofercie wyroby regionalne, rolników, którzy wytwarzają w swoich gospodarstwach produkty żywnościowe, a także do innych podmiotów produkujących zdrową i tradycyjną żywność. Zapraszamy do zarejestrowania się na stronie www.polskasmakuje.pl, na której mogą Państwo prezentować swoje produkty. Aplikacja jest darmowa i w trakcie jej użytkowania nie będą pobierane żadne opłaty.

O aplikacji Polska Smakuje będzie tego lata głośno…

Chcemy zbudować platformę komunikacji pomiędzy producentami polskiej żywności a konsumentami, którzy taką żywność cenią i jej poszukują. Dlatego już na okres wakacji zaplanowana została kampania promocyjna. Wszystkich podróżujących latem po kraju będziemy zachęcać do szukania polskich lokalnych specjalności i tym samym – do korzystania z aplikacji.  W naszej aplikacji chcemy zebrać jak największą liczbę rolników i lokalnych producentów żywności. Zależy nam, aby były w niej reprezentowane wszystkie regiony, i dlatego już tego lata pochwalmy się bogactwem regionalnej kuchni i pokażmy konsumentom, gdzie Polska smakuje.

2017-07-17Zaktualizowany wykaz komisji egzaminacyjnych

Wykaz zawodów rzemieślniczych, w których katowicka Izba Rzemieślnicza przeprowadza egzaminy został zaktualizowany o zawód kelner (kod 513 101).

Pełen wykaz dostępny jest na stronie: link - kliknij.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach przeprowadza egzaminy czeladnicze i mistrzowskie w 76 zawodach.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 450186 gościem.