A+ A-
2017-10-30Konferencja Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje

We wtorek, 31 października 2017 roku o godzinie 11:00 w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie (ul. 3 maja 10) odbędzie się konferencja podsumowująca tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Konferencja odbędzie się pod hasłem 'Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje'.
Podczas konferencji prof. dr hab. Jan Klimek, Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wystąpi na temat 'Zawody XXI wieky - kompetencje i perspektywy'.

2017-10-26Pasowanie na Ucznia w rzemiośle Cech Ruda Śląska

W środę, 25 października 2017 roku odbyło się Pasowanie na Ucznia w Rzemiośle organizowane przez Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.

Podczas uroczystości wyróżnienia za wyszkolenie uczniów odebrali:
Pan Damian Duda (Złota Odznaka),
Pani Barbara Grzondziel (Srebrna Odznaka),
Pan Piotr Leśnik (Srebrna Odznaka),
Pani Sabina Meller (Honorowa Odznaka),
Pan Mariusz Nocoń (Honorowa Odznaka),
Pan Krzysztof Toboła (Honorowa Odznaka).

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Państwa zaangażowanie w wyszkolenie młodych Adeptów Śląskiego Rzemiosła!

Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej jest organizacją samorządu gospodarczego, integrującą i reprezentującą środowisko rzemieślników i przedsiębiorców. Priorytetem jego działalności jest troska o powstrzymanie niekorzystnych tendencji w szkolnictwie zawodowym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości na profilu Izby na Facebooku!

2017-10-26Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej w Radio Katowice

Serdecznie zapraszamy do posłuchania dzisiejszej (czwartek, 26 października 2017 roku) audycji w Radio Katowice - o godzinie 17:15 w programie publicystycznym Temat do Dyskusji Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach odpowie m.in. na pytanie, czy warto szkolić się przez całe życie?

2017-10-23Pasowanie na ucznia w rzemiośle - Cech Ruda Śląska

W środę, 25 października 2017 roku o godzinie 10:00 odbędzie się Pasowanie na Ucznia w Rzemiośle organizowane przez Cech Rzemiosł Różnych w Rudzie Śląskiej.

2017-10-23VII Europejski Kongres MŚP oraz Targi Biznes EXPO

W dniach 18-20 października 2017 roku odbył się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Targi Biznes EXPO, których hasłem przewodnim było 'UWOLNIĆ BIZNES'.

Na stoisku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach udzielane były informacjie na temat profilu działalności naszej organizacji. Rozmawialiśmy z Uczestnikami wydarzenia na temat kształcenia w rzemiośle, zawodach dających największą szansę na zatrudnienie, korzyściach wynikających z potwierdzenia swoich kwalifikacji czeladniczych oraz mistrzowskich.

Przedstawiliśmy możliwości dofinansowania w ramach Projektu 'Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP'.

19 października 2017 roku odbył się Panel 'Kształcenie dualnego sposobem na dobrą pracę', którego partnerem biznesowym była Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
Podczas Panelu poruszone zostały m.in. tematy edukacji dualnej w obliczu wymogów gospodarki, aktywizacji pracodawców (uczeń jako przyszły pracownik), rola specjalnych stref ekonomicznych w kształceniu młodzieży. Omówione zostały możliwości współpracy szkół zawodowych z pracodawcami (np. staże i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeniu na oficjalnym profilu Izby na Facebooku.

2017-10-23Egzamin baca/juhas

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach informuje, że w czwartek, 19 października 2017 roku, w Myślenicach odbyła się część teoretyczna egzaminu czeladniczego w zawodach BACA i JUHAS.

Do egzaminu czeladniczego przystąpiło 16 kandydatów w zawodzie juhas, 19 osób zdało egzamin czeladniczy w zawodzie baca.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest jedyną organizacją w Polsce, która potwierdza kwalifikacje czeladnicze oraz mistrzowskie w zawodach baca i juhas. Do tej pory w latach 2013-2017 w katowickiej Izbie Rzemieślniczej potwierdzono kwalifikacje zawodowe 5 juhasom (wszyscy zdawali egzamin czeladniczy) oraz 83 bacom (79 egzaminów czeladniczych oraz 4 egzaminy mistrzowskie).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym oficjalnym profilu na Facebooku

2017-10-1650 lat Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach

9 października 2017 roku odbyła się uroczysta Inauguracja 50. Roku Akademickiego 2017/18 Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach - Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była sponsorem wydarzenia.

W ramach wieloletniej, dobrej współpracy śląskiego rzemiosła ze środowiskiem akademickim, katowicka Izba Rzemieślnicza została fundatorem jubileuszowego tortu dla Gości uroczystości.

Tort został przygotowany przez wykwalifikowanego cukiernika, Mistrza w swoim zawodzie, Pana Czesława Kierata, właściciela firmy Roker - piekarnia & cukiernia.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na oficjalnym profilu Izby Rzemieślniczej na Facebooku!

2017-09-28Spotaknie dot. Karty Usługi w Katowicach w dniu 06.10.2017 r. - organizator PARP

Zachęcamy wszystkie instytucje szkoleniowe zainteresowane uzyskaniem wpisu do rejestru Bazy Usług Rozwojowych na szkolenie, które odbędzie się w Katowicach w dniu 6 października 2017 roku. Spotkanie organizowane jest przez PARP.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://rpo.wup-katowice.pl/czytaj/spotkanie_dla_instytucji_szkoleniowych_dotyczace_bazy_uslug_rozwojowych_20170927

2017-09-27Kongres Praktyków Nauk i Biznesu - Wyższa Szkoła Humanitas

Za nami pierwszy dzień III Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu!

Byliśmy tam, żeby porozmawiać:
- o tym, dlaczego warto kształcić się w rzemiośle, jakie zawody rzemieślnicze dają największe szanse na znalezienie dobrej pracy,
- o tym, w jaki sposób możesz zgarnąć dotację z funduszy unijnych - w ramach Projektu 'Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP' możesz zyskać nawet 80% dofinansowania na szkolenia, doradztwo, egzaminy (w tym czeladnicze i mistrzowskie), studia podyplomowe!

Piekarnia Ciastkarnia KRÓL została wyróżniona nagrodą HumanitAS w kategorii Tradycja podczas Kongresu Praktyków Nauki i Biznesu Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu! Serdecznie gratulujemy!

Jutro (czwartek, 28 września 2017 roku) zapraszamy na II Dzień Kongresu - wśród Prelegentów m.in. Maciej Orłoś, Szymon Hołownia i Agnieszka Kaczorowska!

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem Kongresu. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie: www.naukanapedza.pl 

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 366932 gościem.