A+ A-
2017-11-02IV Otwarty Konkurs Fryzjerski 'Kolorowe Nożyczki Cechu'

W niedzielę, 5 listopada 2017 roku odbędzie się IV Otwarty Konkurs Fryzjerski 'Kolorowe Nożyczki Cechu' organizowany przez Cech Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu.

Celem konkursu jest promowanie zasad zdrowej konkurencji wśród uczniów Branżowych Szkół I-go stopnia, promowanie nauki zawodu (fryzjer), zachęcanie uczniów do podwyższania swoich umiejętności, integracja wśród uczniów i pracodawców. 

2017-10-31Rozstrzygnięcie ofert w Projekcie Adepci Śląskiego Rzemiosła

Rozstrzygnięcie ofert w Projekcie Adepci Śląskiego Rzemiosła 
Informacja o wybranych wykonawcach 31 października 2017 roku:

PROTOKÓŁ Z DNIA 31.10.2017 ROKU Dotyczący zapytania ofertowego nr 3/1.2.1/POWR/2017 z dnia 18.10.2017 realizowanego w oparciu o zasadę konkurencyjności
 (plik do pobrania w formacie PDF).

2017-10-31Podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery odbył się w dniach od 16-22 października 2017 roku pod hasłem: 'Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje!'.

Jest to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, realizowana po raz 9 na terenie kraju, a po raz 5 na terenie powiatu pszczyńskiego. Do współdziałania w ramach Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego włączyło się 27 instytucji i placówek z terenu powiatu pszczyńskiego.

W tegorocznym Ogólnopolskim Tygodniu Kariery wzięło udział 3400 Osób. Łącznie zrealizowanych zostało około 165 różnych inicjatyw, a wśród nich: warsztaty z doradcami zawodowymi i psychologami, wizyty studyjne uczniów w zakładach pracy, zajęcia związane z odkrywaniem swoich talentów, projekcje filmów o tematyce zawodowej, konkursy plastyczne, debata oksfordzka, spotkania z osobami, które wykorzystując swoje talenty i pasje otworzyły własną działalność gospodarczą, spotkania z ekspertami rynku pracy.

We wtorek, 31 października 2017 roku odbyła się konferencja poświęcona podsumowaniu Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Podczas konferencji wręczono podziękowania Przedstawicielom instytucji skupionych wokół Powiatowej Synergii Rozwoju Zawodowego, które w sposób czynny zaangażowały się w organizację obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Zwieńczeniem konferencji było wystąpienie prof. dr hab. Jana Klimka, Prezesa Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, jednocześnie pełniącego funkcję Wiceprezesa Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.
 

2017-10-30Konferencja Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje

We wtorek, 31 października 2017 roku o godzinie 11:00 w Sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pszczynie (ul. 3 maja 10) odbędzie się konferencja podsumowująca tegoroczne obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Konferencja odbędzie się pod hasłem 'Ja na rynku pracy: moje talenty i moje kompetencje'.
Podczas konferencji prof. dr hab. Jan Klimek, Prezes Zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wystąpi na temat 'Zawody XXI wieky - kompetencje i perspektywy'.

2017-10-26Pasowanie na Ucznia w rzemiośle Cech Ruda Śląska

W środę, 25 października 2017 roku odbyło się Pasowanie na Ucznia w Rzemiośle organizowane przez Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej.

Podczas uroczystości wyróżnienia za wyszkolenie uczniów odebrali:
Pan Damian Duda (Złota Odznaka),
Pani Barbara Grzondziel (Srebrna Odznaka),
Pan Piotr Leśnik (Srebrna Odznaka),
Pani Sabina Meller (Honorowa Odznaka),
Pan Mariusz Nocoń (Honorowa Odznaka),
Pan Krzysztof Toboła (Honorowa Odznaka).

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy za Państwa zaangażowanie w wyszkolenie młodych Adeptów Śląskiego Rzemiosła!

Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Rudzie Śląskiej jest organizacją samorządu gospodarczego, integrującą i reprezentującą środowisko rzemieślników i przedsiębiorców. Priorytetem jego działalności jest troska o powstrzymanie niekorzystnych tendencji w szkolnictwie zawodowym.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z uroczystości na profilu Izby na Facebooku!

2017-10-26Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej w Radio Katowice

Serdecznie zapraszamy do posłuchania dzisiejszej (czwartek, 26 października 2017 roku) audycji w Radio Katowice - o godzinie 17:15 w programie publicystycznym Temat do Dyskusji Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach odpowie m.in. na pytanie, czy warto szkolić się przez całe życie?

2017-10-23Pasowanie na ucznia w rzemiośle - Cech Ruda Śląska

W środę, 25 października 2017 roku o godzinie 10:00 odbędzie się Pasowanie na Ucznia w Rzemiośle organizowane przez Cech Rzemiosł Różnych w Rudzie Śląskiej.

2017-10-23VII Europejski Kongres MŚP oraz Targi Biznes EXPO

W dniach 18-20 października 2017 roku odbył się Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Targi Biznes EXPO, których hasłem przewodnim było 'UWOLNIĆ BIZNES'.

Na stoisku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach udzielane były informacjie na temat profilu działalności naszej organizacji. Rozmawialiśmy z Uczestnikami wydarzenia na temat kształcenia w rzemiośle, zawodach dających największą szansę na zatrudnienie, korzyściach wynikających z potwierdzenia swoich kwalifikacji czeladniczych oraz mistrzowskich.

Przedstawiliśmy możliwości dofinansowania w ramach Projektu 'Śląski system PSF wsparciem rozwoju MMŚP'.

19 października 2017 roku odbył się Panel 'Kształcenie dualnego sposobem na dobrą pracę', którego partnerem biznesowym była Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.
Podczas Panelu poruszone zostały m.in. tematy edukacji dualnej w obliczu wymogów gospodarki, aktywizacji pracodawców (uczeń jako przyszły pracownik), rola specjalnych stref ekonomicznych w kształceniu młodzieży. Omówione zostały możliwości współpracy szkół zawodowych z pracodawcami (np. staże i praktyki zagraniczne w ramach programu Erasmus+).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeniu na oficjalnym profilu Izby na Facebooku.

2017-10-23Egzamin baca/juhas

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach informuje, że w czwartek, 19 października 2017 roku, w Myślenicach odbyła się część teoretyczna egzaminu czeladniczego w zawodach BACA i JUHAS.

Do egzaminu czeladniczego przystąpiło 16 kandydatów w zawodzie juhas, 19 osób zdało egzamin czeladniczy w zawodzie baca.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest jedyną organizacją w Polsce, która potwierdza kwalifikacje czeladnicze oraz mistrzowskie w zawodach baca i juhas. Do tej pory w latach 2013-2017 w katowickiej Izbie Rzemieślniczej potwierdzono kwalifikacje zawodowe 5 juhasom (wszyscy zdawali egzamin czeladniczy) oraz 83 bacom (79 egzaminów czeladniczych oraz 4 egzaminy mistrzowskie).

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia na naszym oficjalnym profilu na Facebooku

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
8:00-14:00

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 450174 gościem.