A+ A-

Witamy na nowej stronie internetowej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości
w Katowicach.
Wszystkie archiwalne informacje dostępne są na stronie: www.archiwum.ir.katowice.pl


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku, potwierdziła kwalifikacje ponad 400 tysięcy osób i obecnie za pośrednictwem organizacji terytorialnych i przedsiębiorców daje ponad 30 tysięcy miejsc pracy. Obecnie w organizacji funkcjonuje 75 komisji egzaminacyjnych, w których zasiada 313 osób. Promujemy najlepszy system edukacyjny w Polsce. Rzemiosło - jest konkret!


Aktualności

2017-01-20Wojewódzki Konkurs Fryzjerstwa Uczniów Rzemiosła


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Komisja Branżowa Fryzjersko-Kosmetyczna organizują Wojewódzki Konkurs Fryzjerstwa Uczniów Rzemiosła, który odbędzie się 26 marca 2017 roku (niedziela).

Zgłoszenia Uczniów prosimy przesłać w terminie do 17 marca 2017 roku pocztą elektroniczną na adres maria.banachowicz@ir.katowice.pl lub pocztą tradycyjna na adres katowickiej Izby Rzemieślniczej (plac Wolności 12, 40-078 Katowice).

Pliki do pobrania:
1. Formularz zgłoszeniowy
2. Przebieg etapu regionalnego
3. Regulamin konkursu
2017-01-19Od 1 lutego 2017 roku - Nowe stawki za egzaminy czeladnicze oraz mistrzowskie


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że od 1 lutego 2017 roku ulegają zmianie wysokości opłat za egzaminy. Nowe opłaty wynosić będą:

• Egzamin mistrzowski – 1 321 zł.
• Egzamin czeladniczy – 661 zł.
• Egzamin sprawdzający – 220 zł.

Pismo ze Związku Rzemiosła Polskiego do pobrania

2017-01-18Wychowanie przez pracę w Radio Katowice


Serdecznie zapraszamy już jutro (czwartek, 19 stycznia 2017 roku o godzinie 17:10) do posłuchania audycji 'Temat do Dyskusji' w Radio Katowice, której tematem będzie: wychowanie przez pracę.


Wśród zaproszonych gości można będzie posłuchać m.in. Panią Beatę Białowąs, Dyrektora Naczelnego Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Pana Jerzego Grosa, Przewodniczącego Komisji Egzaminacyjnej działającej przy katowickiej Izbie Rzemieślniczej w zawodzie ślusarz.

2017-01-12Krawiec na antenie TVP3 Katowice


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że w najbliższą niedzielę, 15 stycznia 2017 roku, o godzinie 20:20 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie odcinek cyklu 'Mam świetną pracę' poświęcony zawodowi KRAWCA - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2017-01-11Spotkanie dla Innowatorów Społecznych - 13 stycznia 2017 roku


Serdecznie zapraszamy firmy rzemieślnicze, pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów szkół zawodowych, mistrzów zawodu oraz przedsiębiorców i pracowników posiadających praktyczną wiedzę o zawodzie na spotkanie informacyjno-konsultacyjne, które odbędzie się w piątek, 13 stycznia 2017 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach (plac Wolności 12, 40-078 Katowice).

Podczas eventu Twój Doradca Innowacji Społecznych przy Izbie Rzemieślniczej zainspiruje Ciebie oraz zmotywuje do dzielenia się pomysłami wsparcia przejścia z edukacji do pracy. Pamiętaj: dzięki Tobie przyszłość może być lepsza!

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Twoim Doradcą Innowacji Społecznych pod numerem telefonu 515 037 301 lub drogą elektroniczną na adres e-mail natalia.mol@ir.katowice.pl
2017-01-10Dzień Otwarty Powiatowego Zespołu Szkół w Lędzinach


Dzisiaj (wtorek, 10 stycznia 2017 roku) Powiatowy Zespół Szkół w Lędzinach organizuje Dzień Otwarty Szkoły, podczas którego przedstawi swoją bogatą ofertę edukacyjną oraz kulturalną - to niepowtarzalna okazja, aby poznać świetnie wyposażoną szkołę ponadgimnazjalną!


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach
również bierze udział w wydarzeniu - zapraszamy, porozmawiamy z Tobą o tym, dlaczego warto kształcić się w rzemiośle.


2017-01-09Audycja w Radio eM - GROOMER


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że już jutro - we wtorek, 10 stycznia 2017 roku o godzinie 10:10 na antenie Radio eM 107,6 Fm zostanie wyemitowana audycja, podczas której Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Pani Beata Białowąs oraz Państwo Grażyna i Bogusław Widera, właściciele zakładu fryzjersko-kosmetycznego dla zwierząt Bobik S.C. przedstawią zawód GROOMERA - czyli fryzjera dla zwierząt.

Serdecznie zapraszamy do posłuchania.

2017-01-05Spotkanie dla Innowatorów Społecznych - 9 stycznia 2017 roku


Serdecznie zapraszamy firmy rzemieślnicze, pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów szkół zawodowych, mistrzów zawodu oraz przedsiębiorców i pracowników posiadających praktyczną wiedzę o zawodzie na spotkanie informacyjno-konsultacyjne, które odbędzie się w poniedziałek, 9 stycznia 2017 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach (plac Wolności 12, 40-078 Katowice).

Podczas eventu Twój Doradca Innowacji Społecznych przy Izbie Rzemieślniczej zainspiruje Ciebie oraz zmotywuje do dzielenia się pomysłami wsparcia przejścia z edukacji do pracy. Pamiętaj: dzięki Tobie przyszłość może być lepsza!

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Twoim Doradcą Innowacji Społecznych pod numerem telefonu 515 037 301 lub drogą elektroniczną na adres e-mail natalia.mol@ir.katowice.pl


2017-01-03Konkurs - Klaster Dolina Czystej Energii


Organizatorzy Konkursu: Klaster Dolina Czystej Energii, Stowarzyszenie Klaster 3x20 oraz Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. zapraszają do udziału w Konkursie, którego celem jest nagrodzenie zrealizowanych w latach 2005 – 2015 projektów uwzględniających wytyczne Pakietu Klimatyczno-Energetycznego 3x20 do roku 2020.

Konkurs skierowany jest do następujących kategorii uczestników:
Dużych przedsiębiorstw
Małych i średnich przedsiębiorstw oraz Start-up-ów
Gospodarstw rolnych/hodowlanych
Gmin miejskich i wiejskich
Tych, którzy wdrożyli prosumencką mikroinstalację energetyczną
Jednostek naukowo-badawczych
Twórców/wynalazców
Wdrożone ekologiczne rozwiązanie (techniczne i/lub organizacyjne) w transporcie samochodowym (indywidualnym oraz zbiorowym)
Spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych
Nadleśnictw Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.


Szczegółowe informacje dotyczące Konkursu Klaster Dolina Czystej Energii dostępne są na stronie internetowej: http://www.dolinaczystejenergii.org/?page_id=916


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła wydarzenie Honorowym Patronatem.

2017-01-02Spotkanie informacyjne 4 stycznia 2017 roku - Projekt Czas na Staż


Serdecznie zapraszamy firmy rzemieślnicze, pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem absolwentów szkół zawodowych, mistrzów zawodu oraz przedsiębiorców i pracowników posiadających praktyczną wiedzę o zawodzie na spotkanie informacyjno-konsultacyjne, które odbędzie się w środę, 4 stycznia 2017 roku o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach (plac Wolności 12, 40-078 Katowice).


Podczas eventu Twój Doradca Innowacji Społecznych przy Izbie Rzemieślniczej zainspiruje Ciebie oraz zmotywuje do dzielenia się pomysłami wsparcia przejścia z edukacji do pracy.

Pamiętaj: dzięki Tobie przyszłość może być lepsza! Szczegóły Projektu dostępne są na stronie www.czasnastaz.edu.pl

Zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z Twoim Doradcą Innowacji Społecznych pod numerem telefonu 515 037 301 lub drogą elektroniczną na adres e-mail natalia.mol@ir.katowice.pl


2016-12-31Wszystkie najlepszego w 2017 roku!


Życzenia zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności w Nowym 2017 Roku składa Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach!

2016-12-29Kurs Fal i Pierścieni w styczniu 2017 roku


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i średniej Przedsiębiorczości w Katowicach organizuje w dniach 4 stycznia (środa) i 11 stycznia 2017 roku (środa) o godzinie 11:00 kurs fal i pierścieni. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się telefoniczne lub pocztą elektroniczną na adres bozena.tarapacz@ir.katowice.pl

Serdecznie zapraszamy.2016-12-29Poszukiwani Innowatorzy Społeczni - zaproszenie do wzięcia udziału w Projekcie


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach oraz Związek Rzemiosła Polskiego zaprasza INNOWATORÓW SPOŁECZNYCH do udziału w Projekcie Czas na Staż.

Poszukujemy pomysłodawców, innowatorów, liderów społecznych chcących rozwiązać w nieszablonowy sposób problemy młodzieży kończącej edukację i wchodzącej na rynek pracy.

Tworzymy przyjazne warunki do opracowania i przetestowania najlepszych pomysłów w ramach grantów na testowanie innowacji społecznych w praktyce. Średnia wysokość grantu, po jaką możesz dziś sięgnąć to 50 000 złotych.

Uruchom wyobraźnię i zobacz, w jaki sposób ta kwota bezzwrotnej dotacji pomoże Ci sprawdzić w realnym życiu Twoje odważne pomysły na wymarzony staż zawodowy, praktyczną naukę zawodu lub eksperyment edukacyjny testujący nowe metody organizacji nauki zawodu z udziałem pracodawców.

Jeżeli jesteś uczniem szkoły zawodowej poszukującym nowych form zdobywania doświadczeń w zawodzie zgłoś się do Rzemieślniczego Punktu Obsługi Innowatora R-POI przy katowickiej Izbie Rzemieślniczej (plac Wolności 12, 40-078 Katowice) lub skontaktuj się z Twoim Doradcą Innowacji R-POI (Natalia Mól: e-mail natalia.mol@ir.katowice.pl, numer telefonu 515 037 301).

Zapraszamy - dzięki Tobie przyszłość może być lepsza.

Szczegóły Projektu dostępne są na stronie www.czasnastaz.edu.pl

2016-12-22Życzenia świąteczne


W radosnym dla Wszystkich okresie Świąt Bożego Narodzenia życzymy radości, szczęścia i pokoju. Niechaj Nowy Rok przyniesie pomyślność oraz spełnienie wszystkich marzeń. Wesołych Świąt życzy Zarząd, Dyrekcja oraz Pracownicy Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

2016-12-16Spotkanie Opłatkowe Krajowego Cechu Fotografów


W czwartek, 15 grudnia 2016 roku zorganizowane zostało Spotkanie Opłatkowe Krajowego Cechu Fotografów. W imieniu Członków Krajowego Cechu Fotografów życzymy Wesołych Świąt!

2016-12-15Piekarz na antenie TVP3 Katowice


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uprzejmie informuje, że w najbliższą niedzielę, 18 grudnia 2016 roku o godzinie 19:45 na antenie TVP3 Katowice wyemitowany zostanie odcinek cyklu 'Mam świetną pracę' poświęcony zawodowi piekarza - serdecznie zapraszamy do oglądania!

2016-12-14Spotkanie informacyjne dotyczące Projektu 'Rozgryź swój biznes' - 19 grudnia 2016 roku


Spotkanie informacyjne dotyczące projektu „Rozgryź swój biznes” -
19 grudnia 2016 roku (poniedziałek)

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach wraz z Funduszem Górnośląskim zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dotyczącym udziału w projekcie w zakresie możliwości poprawy rentowności lokalu, infrastruktury oraz funkcjonowania personelu oraz pozyskiwania środków na dofinansowanie szkoleń.

Spotkanie odbędzie 19 grudnia 2016 r. (poniedziałek) w godzinach 10:00-14:00 w sali konferencyjnej firmy Weindich przy ul. Adamieckiego 8 w Chorzowie. Zapraszamy restauratorów, szefów kuchni, managerów restauracji, właścicieli: mikro i małych lokali gastronomicznych, piekarni, cukierni, firm cateringowych, food trucków itp.

 

ROZGRYŹ SWÓJ BIZNES – CZYM TO SIĘ JE?

Zarówno spotkanie, jak i przedstawiany projekt skierowany jest do mikro i małych firm gastronomicznych działających na terenie województwa Śląskiego. To jedyna taka inicjatywa skierowana wyłącznie do firm gastronomicznych.

Udział w projekcie daje możliwość skorzystania z wybranych usług szkoleniowych i doradczych dofinansowanych nawet do 85%.

Spersonalizowany plan rozwoju przedsiębiorstwa

Kiedy ostatnio brałeś pod lupę funkcjonowanie twojego biznesu? Co chciałbyś poprawić? Kilkadziesiąt godzin pracy z doświadczonym doradcą przyspieszy taką analizę. Plan Rozwoju pokaże kompleksowo siły i słabości Twojej firmy oraz jej szanse i zagrożenia na rynku. Wskaże także rekomendacje do działań przynoszących najszybszy efekt.

Doradztwo w zakresie infrastruktury oraz rozwoju kadr

Chcesz być lepszy niż konkurencja? Czy wiesz co należy zrobić by ją wyprzedzić? Ekspert przedstawi strategię jak zyskać przewagę nad konkurencją. Wspólnie wypracujecie cele dla Twojego biznesu i drogę do ich osiągnięcia. Drogę do sukcesu.

Jak sądzisz, czy Twoi konkurenci zadają sobie powyższe pytania?

Nie! Statystycznie tylko niektórzy. A jeszcze mniejszy odsetek cokolwiek z tym robi. Nie czekaj! Weź udział w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym!

 

PROGRAM SZKOLENIA

TEMATYKA

Poprawa rentowności lokalu, infrastruktury oraz funkcjonowania personelu w ramach projektu „Rozgryź swój biznes”. Pozyskiwanie środków na dofinansowanie rozwoju personelu w firmach gastronomicznych.

DATA

19 grudnia 2016 r., godzina 10:00-14:00

MIEJSCE

Sala konferencyjna firmy Weindich, ul. Karola Adamieckiego 8, Chorzów     

10:00

Rejestracja

10:30

Rozpoczęcie szkolenia

Monika Dudek – koordynator projektu (IR w Katowicach)

Ilona Waluga-Burek - Dyrektor Zespołu ds. Projektów i Szkoleń (Fundusz Górnośląski)

Karina Skowronek, Główny Specjalista w Zespole ds. Instrumentów Finansowych  (Fundusz Górnośląski)

10:45

Opis projektu, założenia
Monika Dudek

11:00

Zasady udziału w projekcie
Specjalista ds. identyfikacji potencjalnych odbiorców wsparcia

12:30

Korzyści dla firm, Baza Usług Rozwojowych
Konrad Bajger – ekspert i doradca biznesowy w projekcie „Rozgryź swój biznes”

12:45

Dyskusja, pytania uczestników

13:00

Dokumenty rekrutacyjneomówienie i pomoc w wypełnianiu formularzy

 

ZGŁOŚ SWÓJ UDZIAŁ!

W celu zgłoszenia udziału, bądź pytań zapraszamy do kontaktu:

 

Monika Dudek

projekty@ir.katowice.pl

+48 32 259 62 61

 

 

2016-12-14Spotkanie Opłatkowe Komisji Branżowej Fryzjersko-Kosmetycznej


W środę, 14 grudnia 2016 roku zorganizowane zostało Spotkanie Opłatkowe Komisji Branżowej Fryzjersko-Kosmetycznej przy Izbie Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. Na Spotkaniu Wigilijnym obecny był Ksiądz Kanonik Henryk Kuczob - Duszpasterz Rzemiosła Śląskiego.2016-12-14Rekrutacja w Projekcie 'Adepci Śląskiego Rzemiosła'


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach udostępnia formularze rekrutacyjne do udziału w projekcie „Adepci Śląskiego Rzemiosła”:

  1. Regulamin rekrutacji
  2. Formularz zgłoszeniowy

Dokumenty można złożyć osobiście lub wysłać pocztą na adres 40-078 Katowice, Plac Wolności 12

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00
     
  Sobota:
Nieczynne
     
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
 

Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
 

Telefon:

(32) 259 62 61

     
 

E-mail:

izba@ir.katowice.pl
strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 102729 gościem.