A+ A-fot. S. Brodacki Krajowy Cech Fotografów
Zdjęcie Szymon Brodacki Krajowy Cech Fotografów
karta kalendarza 2018 październik
październik 2018
KSSE banner
Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna
GZM - banner
Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia
Punkt PSF - plakat
Punkt PSF - plakat
Reklama - wynajem sal szkoleniowych i konferencyjnych
Reklama - wynajem sal szkoleniowych i konferencyjnych
slideshow html
   


logo EU2020

Witamy na nowej stronie internetowej Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości
w Katowicach.


Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest największą organizacją pracodawców w województwie śląskim. Powstała w 1922 roku, potwierdziła kwalifikacje ponad 400 tysięcy osób i obecnie za pośrednictwem organizacji terytorialnych i przedsiębiorców daje ponad 30 tysięcy miejsc pracy. Obecnie w organizacji funkcjonuje 71 komisji egzaminacyjnych. Promujemy najlepszy system edukacyjny w Polsce. Rzemiosło - jest konkret!

Aktualności

2021-03-05Bezpłatne szkolenie ZUS we współpracy z Izbą Rzemieślniczą MŚP 9 marca 2021 roku, godz:10:00 pn. Tarcza Antykryzysowa 7.0-wsparcie z ZUS

Szanowni Państwo, 

 

informujemy że w wyniku współpracy Izby Rzemieślniczej MŚP z ZUS przygotowaliśmy kolejne szkolenie dla Przedsiębiorców-Rzemieślników. Tym razem temat 'Tarcza Antykryzykowa 7.0-wsparcie z ZUS”, który na pewno wielu z Państwa zainteresuje. 

 

Wszyscy zainteresowani proszeni są o dokonanie zgłoszenia za pomocą formularza rejestracyjnego, który znajduje się w załączeniu (na końcu wiadomości) i odesłanie formularza na adres:

chorzow_wydarzenia@zus.pl

Link do spotkania otrzymacie Państwo po przesłaniu na w/w adres swojego zgłoszenia.

Termin: wtorek 9 marca 2021 r. 

Godzina: od 10:00 do 12:00 

 

AGENDA SZKOLENIA TARCZA ANTYKRYZYSOWA 7.0 - WSPARCIE Z ZUS

1. Podstawa prawna

2Ponowne świadczenie postojowe

 • Kto może ubiegać się o ponowne świadczenie postojowe?
 • Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać ponowne świadczenie postojowe.
 • Wysokość ponownego świadczenia postojowego.
 • Jak złożyć wniosek RSP-DD7?
 • Termin do którego należy przesłać do ZUS wniosek o ponowne świadczenie postojowe.

 

3. Zwolnienie z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r.

 • Kto może ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek ZUS za styczeń 2021 r.?
 • Kto może ubiegać się o zwolnienie z opłacania składek ZUS za grudzień 2020 r.
  i styczeń 2021r.?
 • Jakie warunki należy spełnić, aby skorzystać ze zwolnienia z opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r.?
 • Termin do którego należy przesłać do ZUS wniosek o zwolnienie ze składek.
 • Jak złożyć wniosek RDZ-B7 ?

Webinarium poprowadzi ekspert ZUS 

 

WAŻNE:

Webinarium odbędzie się za pośrednictwem narzędzia Cisco Webex Meeting. Aby wziąć udział w webinarium niezbędne jest posiadanie przez Państwa komputera z dostępem do Internetu. 

Aby dołączyć do spotkania (będzie to możliwe na 15min. przed spotkaniem) proszę zapoznać się z instrukcją dla uczestnika:

https://www.sw.gov.pl/assets/57/56/24/4487c7e9b5b96200fc04f6ed8e053a49438c7091.pdf

Dołączając do wydarzenia wyrażają Państwo zgodę na publikowanie wizerunku, jednakże istnieje możliwość uczestnictwa bez udostępniania obrazu i dźwięku ze swojego urządzenia.

Nie jest wymagana instalacja programu Cisco Webex, istnieje możliwość dołączenia z poziomu przeglądarki internetowej z której Państwo korzystacie.

 

W przypadku pytań zapraszam do kontaktu.
Formularz zgłoszeniowy
Agenda

2021-03-04III edycja Dzień Kobiet Przedsiębiorczych ' Biznes w sieci' 12 marca online

Szanowni Państwo,
publikujemy poniżej informację dotyczącą III Dnia Kobiet Przedsiebiorczych i zapraszamy serdecznie do udziału w imieniu organizatorów.                                         Dzień Kobiet Przedsiębiorczych „Biznes w sieci”

 

Planujesz rozpocząć działalność gospodarczą? A może już prowadzisz własny biznes, ale potrzebujesz dodatkowej wiedzy w tym zakresie, bądź szukasz pomysłu na siebie? Właśnie z myślą o Tobie już 12 marca odbędzie się Dzień Kobiet Przedsiębiorczych pod hasłem przewodnim „Biznes w sieci”. Wydarzenie odbędzie się on-line.

 

Inicjatorem i pomysłodawcą tego cyklicznego już wydarzenia jest Zakład Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Chorzowie. Ubiegłoroczna edycja skupiła ponad 70 uczestniczek i zorganizowana była pod hasłem: „Biznes – działaj, planuj, spełniaj marzenia”. W tym roku III edycję Dnia Kobiet Przedsiębiorczych również organizujemy wspólnie z Miejskim Inkubatorem Przedsiębiorczości Rawa.Ink w Katowicach. Partnerem przedsięwzięcia jest Future Collars.

 

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Katowice. Patronat medialny: ŚląskiBiznes.pl.

 

Dla kogo?
dla kobiet, które chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą, szukają pomysłu na siebie oraz dla tych, które tą działalność już prowadzą, ale potrzebują wsparcia merytorycznego i dodatkowej wiedzy w tym zakresie.

 

Cel?

Głównym celem organizacji Dnia Kobiet Przedsiębiorczych jest podnoszenie kompetencji osób przedsiębiorczych.

 

Dlaczego warto?

Podczas spotkania będziesz miała okazję zapoznać się z wieloma ciekawymi tematami.

 

Agenda:

Przywitanie gości

 • 9:05 – 9:35 Jakie nowe e-usługi oferuje ZUS dla klientów? - Danuta Dziacko, ekspert ZUS

 • 9:35 – 10:05 Wirtualna Asystentka – zawód przyszłości – Paulina Brudka Future Collars

 • 10:05 – 10:35 Za pomocą jakich narzędzi możesz wypromować swoją firmę w social mediach? Marta Krasnodębska, strateg marki i biznesu online, właścicielka marki Hakerki Sukcesu

Przerwa 5 min.

 • 10:40 – 11:10 Skuteczna współpraca i zarządzanie zespołem online – Marcin Świerkocki trener, coach i konsultant biznesowy

 • 11:10 – 11:40 Jak sobie radzić ze stresem i demotywacją pracując z domu? Trener Marzena Jankowska liderka, przedsiębiorca, nauczycielka akademicka.

 • 11:40 – 12:10 Praca zdalna, siedząca, przed monitorem – zadbaj o zdrowie – dr Gabriela Muś

Przerwa 5 min.

 • 12:15 – 12:45 Wywiad z Kobietą sukcesu Iwoną Przybojewską przedsiębiorcą, certyfikowanym trenerem biznesu, inżynierem i pełnomocnikiem jakości, ekspertką branży ślubnej.  

 

Networking

Przez całe wydarzenie dla uczestników wydarzenia dostępny będzie czat, który posłuży nam za miejsce wymiany kontaktów. To tu możesz wypromować swój biznes, nawiązać nowe kontakty Przygotuj krótki tekst i link do strony internetowej Twojego biznesu.

 

Nie może Cię zabraknąć

 

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązuje rejestracja poprzez stronę www.rawaink.katowice.eu

 

Zaprasza

Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Oddział w Chorzowie

 

 

2021-03-04Dofinansowania z KFS w Zabrzu do szkoleń fryzjerskich i kosmetycznych we współpracy z Izbą Rzemieślniczą MŚP

Szanowni Państwo  


Informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania/sfinansowania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Zabrzu organizowanych przez IRMŚP w Katowicach szkoleń fryzjerskich i kosmetycznych (wymagane jest spełnienie przynajmniej jednego z priorytetów określonych przez Ministra właściwego do spraw pracy, dot. wydatkowania środków KFS w roku 2021).

 

Przypominamy, że o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą ubiegać się wszyscy pracodawcy, zatrudniający co najmniej 1 pracownika w ramach umowy
o pracę.

 

Nabór wniosków przez PUP realizowany jest w dniach 08.03.2021r. – 12.03.2021r.

 

Pod linkiem:

https://zabrze.praca.gov.pl/-/14426357-nabor-wnioskow-o-przyznanie-srodkow-z-krajowego-funduszu-szkoleniowego-na-ksztalcenie-ustawiczne-pracownikow-i-pracodawcow-w-2021-r- opublikowane zostały szczegóły dot. zasad ubiegania się o dofinansowanie kursów/szkoleń w ramach KFS ze środków PUP Zabrze.

 

Informujemy, że dla mikroprzedsiębiorców w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez PUP, szkolenia mogą zostać w 100% sfinansowane ze środków KFS.

 

Pracownicy IRMŚP w Katowicach kompleksowo pomogą Państwu w wypełnieniu wniosku o sfinansowanie/dofinansowanie organizowanych przez nas szkoleń.

 

W razie zainteresowania przygotowaniem wniosku, prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny z Działem Projektów 32/259 62 61 wew. 110 lub z Biurem Zarządu
32/259 62 61 wew. 103 bądź o kontakt e-mailowy pod adresem: projekty@ir.katowice.pl

 

2021-03-04Dofinansowania z KFS Świętochłowicach do szkoleń fryzjerskich we współpracy z Izbą Rzemieślniczą MŚP

Szanowni Państwo  


Informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania/sfinansowania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Świętochłowicach organizowanych przez IRMŚP w Katowicach szkoleń fryzjerskich (wymagane jest spełnienie przynajmniej jednego z priorytetów określonych przez Ministra właściwego do spraw pracy, dot. wydatkowania środków KFS w roku 2021).

 

Przypominamy, że o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą ubiegać się wszyscy pracodawcy, zatrudniający co najmniej 1 pracownika w ramach umowy
o pracę.

 

Nabór wniosków przez PUP realizowany jest w dniach 15.03.2021r. – 19.03.2021r.

 

Pod linkiem:

https://swietochlowice.praca.gov.pl/-/14582554-ogloszenie-o-naborze-wnioskow-pracodawcow-o-przyznanie-srodkow-z-krajowego-funduszu-szkoleniowego-w-2021-r- opublikowane zostały szczegóły dot. zasad ubiegania się o dofinansowanie kursów/szkoleń w ramach KFS ze środków PUP Świętochłowice.

 

Informujemy, że dla mikroprzedsiębiorców w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez PUP, szkolenia mogą zostać w 100% sfinansowane ze środków KFS.

 

Pracownicy IRMŚP w Katowicach kompleksowo pomogą Państwu w wypełnieniu wniosku o sfinansowanie/dofinansowanie organizowanych przez nas szkoleń.

 

W razie zainteresowania przygotowaniem wniosku, prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny z Działem Projektów 32/259 62 61 wew. 110 lub z Biurem Zarządu
32/259 62 61 wew. 103 bądź o kontakt e-mailowy pod adresem:
projekty@ir.katowice.pl


2021-03-01Szczepienia nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu przeciwko COVID-19, grupa wiekowa 65-69 lat

Szanowni Państwo,

otrzymaliśmy z Ministerstwa Edukacji i Nauki informację, która dotyczy zgłaszania m.in. nauczycieli i instruktorów praktycznej nauki zawodu do szczepienia przeciw COVID-19. Szczepienie dotyczy osób pomiędzy 65., a 69. rokiem życia, czyli są to osoby urodzone po 31 grudnia 1951 roku.

 

Termin na zgłoszenie: od 2 marca od godziny 8:00 do 3 marca br. do końca dnia. 

 

Zasady dokładnie takie, jak w przypadku poprzedniej grupy, czyli prosimy o zebranie listy zainteresowanych z kompletem informacji, a następnie przekazanie do szkół, z którymi Państwo współpracujecie, żeby Dyrektor mógł wprowadzić dane do systemu SIO.

Informację możecie Państwo znaleźć na stronie:
MEiN: od-2-marca-rusza-rejestracja-na-szczepienia-kolejnej-grupy-nauczycieli

 

 

2021-02-26Ryszard Genge laureatem 8. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze 'Zabrzańska Atena'

Szanowni Państwo,

w dniu 25 lutego br. w sali historycznej zabrzańskiego Ratusza, odbyła się konferencja prasowa poświęcona przedstawieniu laureatów 8. edycji Nagrody Prezydenta Miasta Zabrze ,,Zabrzańska Atena”.

Nagroda “Zabrzańska Atena” powstała z inicjatywy prezydent Zabrza Małgorzaty Mańki-Szulik. Przyznawana jest od ośmiu lat wybitnym osobowościom i instytucjom, w dziedzinie „Medycyna i Nauka” oraz „Gospodarka i Przedsiębiorczość”, których działalność zawodowa i społeczna wpływa na  rozwój i potencjał Zabrza jak również stanowi promocję Miasta w Polsce, Europie i na Świecie.

 

Zdobywcy „Zabrzańskiej Ateny” otrzymują to cenne wyróżnienie za wkład na rzecz tworzenia nowoczesnego Zabrza, opierając się na własnym doświadczeniu oraz kreatywności. Dotychczas statuetkę „Zabrzańskiej Ateny” otrzymało 29 laureatów.

W tym roku w dziedzinie “Gospodarka i Przedsiębiorczość” nagrodę Prezydenta Miasta Zabrze ,,Zabrzańska Atena” otrzymali: Jan Chojnacki, prezes Zarządu Siltech Sp. z o.o. oraz Ryszard Genge, starszy Cechu Rzemieślników Małej i  Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w Zabrzu, właściciel firmy „MOTO-TEST”.

 

Ryszard Genge od 1991 roku prowadzi firmę, która konsekwentnie ugruntowuje swoją pozycję rynkową, a zarazem przyczynia się do rozwoju kształcenia zawodowego. Dzięki temu kwalifikacje zdobyło już ponad 100 czeladników, wielu mistrzów oraz praktykantów. Nagroda stanowi ponadto wyraz uznania dla aktywizacji środowiska gospodarczego, do czego Pan Ryszard Genge przyczynia się od 30 lat jako członek Cechu, a od 8 lat jako starszy Cechu Rzemieślników Małej i Średniej Przedsiębiorczości oraz Pracodawców w  Zabrzu, a także członek zarządu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Doroczna uroczysta gala wręczenia statuetek zostanie zorganizowana w terminie późniejszym, ze względu na istniejące utrudnienia związane z COVID 19.

Gratulujemy!

Więcej informacji pod linkiem:

https://miastozabrze.pl/2021/02/25/znamy-juz-laureatow-nagrody-prezydenta-miasta-zabrze-zabrzanska-atena/


 

2021-02-23Wręczenie Platynowego Medalu Panu Franciszkowi Wiegand za całokształt osiągnięć w zegarmistrzostwie

Szanowni Państwo,
z przyjemnością informujemy, że w dniu 22 lutego 2021 roku Prezes Izby Rzemieślniczej, prof. Jan Klimek z Dyrektorem Naczelnym, Grzegorzem Miketą odznaczyli Pana Franciszka Wiegand Platynowym Medalem im. Jana Kilińskiego za całokształt osiągnięć w zawodzie zegarmistrza. Uroczystość połączono z obchodami 80. rocznicy urodzin. Serdecznie gratulujemy.

Platynowy medal za całokształt osiągnieć w zegarmistrzostwie

2021-02-18Kondolencje w imieniu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości

2021-02-18Kondolencje w imieniu Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości

2021-02-16Dofinansowania z KFS w Katowicach do szkoleń fryzjerskich we współpracy z Izbą Rzemieślniczą MŚP

Szanowni Państwo  


Informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania/sfinansowania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego z Powiatowego Urzędu Pracy w Katowicach organizowanych przez IRMŚP w Katowicach szkoleń fryzjerskich (wymagane jest spełnienie przynajmniej jednego z priorytetów określonych przez Ministra właściwego do spraw pracy, dot. wydatkowania środków KFS w roku 2021).

Przypominamy, że o dofinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego mogą ubiegać się wszyscy pracodawcy, zatrudniający co najmniej 1 pracownika w ramach umowy
o pracę.

 

Nabór wniosków przez PUP realizowany jest w dniu 23.02.2021r.

 

Pod linkiem:

https://katowice.praca.gov.pl/-/14378517-powiatowy-urzad-pracy-w-katowicach-informuje-o-naborze-wnioskow-pracodawcow opublikowane zostały szczegóły dot. zasad ubiegania się o dofinansowanie kursów/szkoleń w ramach KFS ze środków PUP Katowice.

 

Informujemy, że dla mikroprzedsiębiorców w przypadku pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez PUP, szkolenia mogą zostać w 100% sfinansowane ze środków KFS.

Pracownicy IRMŚP w Katowicach kompleksowo pomogą Państwu w wypełnieniu wniosku o sfinansowanie/dofinansowanie organizowanych przez nas szkoleń.

W razie zainteresowania przygotowaniem wniosku, prosimy o jak najszybszy kontakt telefoniczny z Działem Projektów 32/259 62 61 wew. 110 lub z Biurem Zarządu
32/259 62 61 wew. 103 bądź o kontakt e-mailowy pod adresem:
projekty@ir.katowice.pl

 

Logo partnerów

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 1115733 gościem.