A+ A-
2018-06-20Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Krupnioki Śląskie

W środę, 20 czerwca 2018 roku w siedzibie katowickiej Izby Rzemieślniczej odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia Krupnioki Śląskie.

Przypominamy, że dzięki staraniom Stowarzyszenia, 'Krupnioki Śląskie' od 2016 roku są wpisane do rejestru Chronionych Oznaczeń Geograficznych (ChOG).
Śląski gwarowy wyraz „krupniok” pochodzi od wyrazu „krupa”, samo pojęcie „krupniok” jest definiowane jako: „kiszka zrobiona z kaszy i krwi, przeznaczona do gotowania lub smażenia; kaszanka”.
Obszar geograficzny wytwarzania „krupnioków śląskich” obejmuje teren województw śląskiego i opolskiego oraz gminę Dziadowa Kłoda (powiat Oleśnica, województwo dolnośląskie).
„Krupnioki śląskie” cieszą się od wielu dziesięcioleci niesłabnącą renomą nie tylko na terenie Śląska, ale również w całym kraju oraz poza jego granicami. Wielu producentów krupnioków bierze również udział w licznych wydarzeniach kulinarnych takich jak targi czy festyny.
Mówi się, że „Krupniok to smak Śląska, jak wodzionka albo żur”.
Innym produktem regionalnym wpisanym do rejestru ChOG, z którego jesteśmy dumni na śląsku jest 'Kołocz śląski' - ciasto, którego tradycja wypieku sięga średniowiecza.

2018-06-19Kongres Związku Rzemiosła Polskiego

We wtorek, 19 czerwca 2018 roku w Pałacu Chodkiewiczów, siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego odbył się Kongres Rzemiosła Polskiego, na którym spotkali się delegaci środowiska rzemieślniczego z całej Polski.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu są dostępne na stronie: https://zrp.pl/rozpoczal-sie-kongres-rzemiosla-polskiego-szable-kilinskiego-rozdane/

2018-06-18Walne Zgromadzenie Cechu Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Tychach

W poniedziałek, 18 czerwca 2018 roku Pan Jan Witkowski, Wiceprezes Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny, wzięli udział w Walnym Zgromadzeniu Cechu Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach.

Podczas wydarzenia Rzemieślnicy zasłużeni dla rozwoju rzemiosła na terenie działania tyskiego Cechu zostali uhonorowani odznaczeniami.

2018-06-14Targi Pracy w Siemianowicach Śląskich

14 czerwca 2018 roku wzięliśmy udział w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Siemianowicach Śląskich. Na stoisku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach przedstawiliśmy, jakie szanse na rynku pracy daje wybór zawodu rzemieślniczego. Informowaliśmy również o możliwości skorzystania z formy aktywizacji zawodowej - Przygotowania Zawodowego Dorosłych (PZD).

2018-06-14Jubileusz 40-lecia Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości

W czwartek, 14 czerwca 2018 roku odbył się Jubileusz 40-lecia powstania Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Bielsku-Białej.

W wydarzeniu udział wzięli Pan Jan Witkowski, Wiceprezes katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny, którzy złożyli na ręce Zarządu Beskidzkiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości serdeczne gratulacje oraz wyrazy uznania za całokształt działalności na rzecz lokalnego rzemiosła.

2018-06-08Piknik Rzemieślniczy 11 czerwca 2018 roku

W poniedziałek, 11 czerwca 2018 roku odbędzie się Piknik Rzemieślniczy katowickiej Izby Rzemieślniczej - tradycyjne wydarzenie, pozwalające na integrację środowiska rzemieślniczego, przedsiębiorców sektora MŚP, pracodawców oraz przedstawicieli środowiska gospodarczego województwa śląskiego.

Godzina 14:00 Msza Święta w intencji śląskiego rzemiosła w Parafii p.w. Świętej Trójcy (ul. Świętej Trójcy 3 w Koszęcinie),
Godzina 15:00 Piknik Rzemieślniczy w Kompleksie Pałacowo Parkowym (ulica Zamkowa 3 w Koszęcinie).

2018-06-07Festiwal Zawodów

7 czerwca 2018 roku odbył się FESTIWAL ZAWODÓW - wspólne przedsięwzięcie Kuratorium Oświaty w Katowicach, Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach i Zespołu Pieśni i Tańca 'Śląsk' im. Stanisława Hadyny.

Celem Festiwalu Zawodów było wzbudzenie większego zainteresowania wśród młodzieży kształceniem zawodowym, pogłębienie ich wiedzy na temat oferty szkół kształcących w zawodzie oraz przedstawienie ofert pracodawców na lokalnym rynku pracy.

Podczas wydarzenia na 10 stoiskach katowicka Izba Rzemieślnicza zorganizowała prezentacje zawodów: groomer - fryzjer zwierząt, tapicer, zdobnictwo cukiernicze, fryzjer damski, fryzjer męski, cukiernik, piekarz, kucharz, mechanik pojazdów samochodowych, swoje stoisko miała również Rzemieślnicza Branżowa Szkoła I Stopnia w Katowicach.

2018-06-05Walne Zgromadzenie Parlamentu Hanzeatyckiego

4 czerwca 2018 roku odbyło się Walne Zgromadzenie Parlamentu Hanzeatyckiego, którego Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Członkiem. Parlament Hanzeatycki to związek ponad 50 izb przemysłowych, handlowych i rzemieślniczych oraz innych organizacji w regionie Morza Bałtyckiego, których głównym celem jest wzmocnienie pozycji małych i średnich przedsiębiorstw.

5 czerwca 2018 roku katowicka Izba Rzemieślnicza wzięła udział w Konferencji Hanzeatyckiej 'Mistrzowie zawodów kreują przyszłość - nowe drogi kształcenia przedsiębiorców i sukcesja przedsiębiorstw'.

2018-05-30Wywiad z prof. Janem Klimkiem na antenie Polskiego Radio Katowice

Zapraszamy do posłuchania dzisiaj (środa, 30 maja 2018 roku) o godzinie 21:15 Magazynu Inicjatyw Społecznych na antenie Radio Katowice - w wywiadzie z Redaktorem Józefem Wyciskiem prof. Jan Klimek, Prezes Zarządu katowickiej Izby Rzemieślniczej opowie m.in. o szkolnictwie zawodowym.

2018-05-24Finał Ogólnopolskiego Konkursu wiedzy o zasadach BHP Bezpiecznie od Startu

W środę, 23 maja 2018 roku w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych 'BEZPIECZNIE OD STARTU'.

W finale konkursu udział wzięły dwie laureatki etapu regionalnego, organizowanego przez katowicką Izbę Rzemieślniczą:
Natalia Ziemkowska (zgłoszona przez Cech z Jastrzębia Zdroju) - uczennica w zawodzie FRYZJER
Katarzyna Wojciechowska (zgłoszona przez Cech w Gliwicach) - uczennica w zawodzie CUKIERNIK

Obie Uczestniczki reprezentujące Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach zajęły miejsce w pierwszej 10. (na 42 Uczestników).

Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczniom biorącym udział w konkursie wiedzy z zakresu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz życzymy dalszych sukcesów!

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie:
https://zrp.pl/w-palacu-chodkiewiczow-rozpoczal-sie-final-xviii-ogolnopolskiego-konkursu-o-zasadach-bhp-dla-uczniow-rzemiosla/

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 829558 gościem.