A+ A-
2018-10-22Weryfikacja Strategii Śląskiego Rzemiosła

W poniedziałek, 22 października 2018 roku odbyło się spotkanie robocze dotyczące Strategii Rozwoju Rzemiosła Śląskiego na lata 2014-2020.

Strategia Rozwoju Rzemiosła Śląskiego ma na celu poszerzenie i wsparcie struktur katowickiej Izby Rzemieślniczej, wzmocnienie pozytywnego wizerunku rzemiosła. Dokument jest odpowiedzią na zmiany społeczno-gospodarcze w Polsce i w Europie. Strategia Rzemiosła Śląskiego została oparta na współpracy pojmowanej, jako funkcja zaufania, wspólnoty interesów oraz komunikacji w obrębie katowickiej samej organizacji jak i z jej otoczeniem.

Aktualizacja dokumentu ma na celu jego dostosowanie do obecnie panującej sytuacji gospodarczej i oświatowej z uwzględnieniem najpilniejszych i najistotniejszych kierunków rozwoju Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

W spotkaniu warsztatowym, moderowanym przez prof. Jana Klimka oraz Panią Sabinę Klimek, udział wzięli Członkowie Zarządu, Dyrekcja oraz Pracownicy katowickiej Izby Rzemieślniczej oraz Przedstawiciele Cechów Rzemiosł Różnych i Cechów Branżowych.

2018-10-19Trwa 8. Europejski Kongres MŚP

18 października 2018 roku odbył się drugi dzień najważniejszego spotkania firm sektora MŚP w Europie, czyli 8. Europejski Kongres MŚP.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia oraz wystawcą podczas Targów Biznes EXPO.

Drugiego dnia Kongresu odbył się panel dyskusyjny - Okrągły stół/debata z udziałem Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Do udziału w wydarzeniu zaproszony został Pan Jan Witkowski, Wiceprezes Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Podczas debaty omówione zostały takie zagadnienia, jak: Rzecznik MŚP w polskim systemie instytucjonalnym, Interwencje Rzecznika MŚP, w tym ochrona praw przedsiębiorcy, Powołanie Rady Przedsiębiorczości przy Rzeczniku MŚP i jej działania, Zakres opiniowania projektów zmian w prawie, adresowanych do małego i średniego biznesu, Problemy oraz trudności małych i średnich przedsiębiorców, kierowane do rzecznika MŚP, Rola Rzecznika MŚP oraz rola Pełnomocnika Rządu ds. MŚP - zadania, obszary, różnice. Kiedy i z czym do Rzecznika, a kiedy i z czym do Pełnomocnika?

2018-10-16Wydarzenia na 8. Europejskim Kongresie MŚP (ŚCP)

Śląskie Centrum Przedsiębiorczości zaprasza na 8. EUROPEJSKI KONGRES MŚP W dniach 17-19.10.2018

Odwiedź Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach i spotkaj się z nami, by rozmawiać o wsparciu dla sektora MŚP.

18.10.2018 (godz. 10.00–12.30) Zapraszamy na konferencję „Doświadczenia i prognozy dla firm na półmetku Perspektywy  Finansowej 2014 – 2020”.
Porozmawiamy o efektach wdrażania Perspektywy 2014–2020, a także przedstawimy fundusze unijne, po które wciąż można sięgać w skali regionu, Polski, Wspólnoty Europejskiej. Wskażemy nowe możliwości dofinansowania przedsiębiorstw dostępne w wyniku aktualizacji Programu Regionalnego, a także prognozy wsparcia unijnego dla firm w Perspektywie 2021+

19.10.2018 (godz. 13.30–15.00) Polecamy warsztat „UWAGA! FUNDUSZE… czyli o tym gdzie, kiedy i na jakie cele możesz pozyskać wsparcie unijne dla swojej firmy”.
We współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach przedstawimy ofertę funduszy dla przedsiębiorstw dostępną w latach 2018–2020. Zaprezentujemy doświadczenia wdrażania i omówimy najważniejsze zasady aplikowania.

17,18,19.10.2018 Zapraszamy na stoisko Województwa Śląskiego na Targach Biznes Expo.

Odwiedź nas, by porozmawiać z przedstawicielami Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach, Śląskiego Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera, Głównego Punktu Informacji Europejskiej w Katowicach czy instytucji wdrażających instrumenty zwrotne w ramach RPO WSL. Na stoisku zaprezentują się również firmy, które pozyskały dofinansowanie z Programu Regionalnego. Każdego dnia kongresowego zapraszamy do rozmów na temat unijnego wsparcia, przygotowanych w województwie terenów inwestycyjnych czy wspieranych działań eksportowych.

Zarejestruj się na https://ekmsp.eu/visitor/register
Wejdź na PROGRAM i dodaj nasze wydarzenia do ulubionych.

2018-10-16Już jutro 8 Europejski Kongres MŚP

banner 8 EKMSP

Tegoroczna 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 17-19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

„Technologie, człowiek, odpowiedzialność” to motyw przewodni Kongresu.

W tym roku przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędzie się blisko 100 sesji panelowych i warsztatów. Obecność na kongresie potwierdzili: Premier Mateusz Morawiecki, Jadwiga Emilewicz, Mariya Gabriel, Jerzy Kwieciński.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Zarejestruj się (link)
Program wydarzenia (link)
Wydarzenie na Facebooku (link)

2018-10-12Targi Pracy w Będzinie i w Katowicach

W czwartek, 11 października 2018 roku wzięliśmy udział w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Będzinie.

W piątek, 12 października 2018 roku wzięliśmy udział w Targach Pracy organizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy w Katowicach. 

Osoby biorące udział w Powiatowych Targach Pracy mogły wybierać spośród wielu stanowisk pracodawców, gdzie otrzymywały szereg rzeczowych informacji na temat potencjalnego miejsca pracy. Na stoisku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach uczestnicy wydarzenia dowiadywali się o możliwości potwierdzenia swoich kwalifikacji czeladniczych i mistrzowskich, korzyściach wynikających z podjęcia nauki w rzemiośle oraz zawodach deficytowych, dających największą szansę na znalezienie pracy.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z Targów w Będzinie: https://youtu.be/gIQmdUDvx5w 

2018-10-06III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

4-6 października 2018 roku odbyło się III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego, organizowane przez Regionalny Ośrodek Metodyczno-Edukacyjny Metis w Katowicach. Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach była Partnerem wydarzenia. Drugiego i trzeciego dnia Forum katowicka Izba Rzemieślnicza razem z Rzemieślniczą Branżową Szkołą I Stopnia w Katowicach zachęcała młodzież z VII i VIII klas szkół podstawowych oraz III klasy gimnazjum do podjęcia kształcenia w rzemiośle. Podczas warsztatów zawodoznawczych, młodzież stojąca przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia, miała możliwość poznania tajników zawodów: fryzjera, mechanika pojazdów samochodowych oraz piekarza i cukiernika.

2018-10-04Inauguracja Roku Akademickiego Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu

Dzisiaj wzięliśmy udział w uroczystej inauguracji roku akademickiego 2018/2019 Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu. Przypominamy, że Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu od grudnia 2015 roku jest Partnerem Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach. W ramach porozumienia partnerskiego Humanitas współpracuje z katowicką Izbą Rzemieślniczą przy realizacji projektów biznesowych i edukacyjnych mających na celu propagowanie przedsiębiorczości w społeczności lokalnej.

2018-10-028. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

banner 8 EKMSP

Tegoroczna 8. edycja Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbędzie się w dniach 17-19 października w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

„Technologie, człowiek, odpowiedzialność” to motyw przewodni Kongresu.

W tym roku przygotowano 12 ścieżek tematycznych, w ramach, których odbędzie się blisko 100 sesji panelowych i warsztatów. Obecność na kongresie potwierdzili: Premier Mateusz Morawiecki, Jadwiga Emilewicz, Mariya Gabriel, Jerzy Kwieciński.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Zarejestruj się (link)
Program wydarzenia (link)
Wydarzenie na Facebooku (link)

2018-10-01III Regionalne Forum Doradztwa Zawodowego

Zapraszamy do udziału w III Regionalnym Forum Doradztwa Zawodowego, które odbędzie się 4-6 października 2018 roku w Sosnowcu.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Cele wydarzenia:
przygotowanie uczniów do wyboru zawodu i ścieżki kształcenia,
kształtowanie aktywnej postawy wobec własnego rozwoju zawodowego,
promocja szkolnictwa zawodowego,
prezentacja oferty szkół i współpracujących z nimi pracodawców.

Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie: https://www.metis.pl/content/view/3042/1/
plakat wydarzenia


2018-09-17 Nowe sektory gospodarki w rozwoju miasta - Nowa Metropolia: strategie i projekty gospodarcze

W poniedziałek, 17 września 2018 roku odbyła się konferencja 'Nowe sektory gospodarki w rozwoju miasta – Nowa Metropolia: strategie i projekty gospodarcze' organizowana przez Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach została zaproszona do udziału w panelu dyskusyjnym 'Nowa Metropolia – oczekiwania i brand gospodarczy Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii'.

Jako Prelegent, Pani Dyrektor Białowąs przedstawiła oczekiwania Rzemieślników oraz Przedsiębiorców wobec Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ze szczególnym uwzględnieniem wsparcia sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz rozwoju kształcenia zawodowego w regionie.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach objęła wydarzenie Patronatem Honorowym.

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 829535 gościem.