A+ A-
2018-08-17Festiwal Fryzjerski HAIR FAIR 1-2.09.2018 MCK Katowice


Po raz 18. zapraszamy Państwa na Festiwal Fryzjerski Hair Fair, który odbędzie się 1-2 września 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Festiwal Hair Fair to wielkie święto fryzjerów - wyjątkowe wydarzenie w branży - tworzone z roku na rok z coraz ciekawszym programem, coraz aktywniejszym udziałem w świecie fryzjerstwa polskiego i coraz większym rozmachem. Podczas dwóch dni, w najnowocześniejszym obiekcie targowym w Europie, kilkanaście tysięcy sympatyków branży świętuje razem, uczy się i bawi, korzysta z porad, inspiruje i poznaje nowe, innowacyjne produkty i techniki fryzjerskie.

Festiwal Fryzjerski Hair Fair 2018 to między innymi:
Najbardziej prestiżowa scena główna – Show & Artist – najlepsze pokazy wielkich postaci nowoczesnego fryzjerstwa,
Projekt premierowy: Academy Day - spektakularne pokazy najlepszych Akademii Fryzjerskich w Polsce. Projekt realizowany przy współpracy z portalem dla fryzjerów fryzjerzy.com
I Konferencja Biznesowa dla Fryzjerów - Salon Success - całodzienna konferencja z 6 panelami tematycznymi związanymi z najważniejszymi zagadnieniami prowadzenia prężnie działającego salonu fryzjerskiego,
Międzynarodowe Mistrzostwa Fryzjerskie Top City z nowymi kategoriami startowymi
Edukacyjna Scena Techniczna EduStage,
Strefa wykładów,
Strefa warsztatów dla fryzjerów,
Spotkania blogerów branży Hair&Beauty,
Pasaż wystawienniczy z ponad 300 profesjonalnymi markami,
Porady edukatorów na stoiskach wystawców,
Pokazy marek fryzjerskich na stoiskach firmowych,
Niezliczone nowości produktowe - najnowsze trendy prezentowane przez wystawców.
Promocje, okazje, rabaty… specjalne ceny targowe!

Serdecznie zapraszamy do współtworzenia Festiwalu - bądźcie z nami w ciągu tych dwóch ekscytujących dni! Spotkajmy się 1-2 września w Katowicach wraz z miłośnikami fryzjerstwa, stylistami, uczniami, światowej sławy artystami i mistrzami.

Program targów:
http://www.festiwalfryzjerski.pl/program_targow.html

Profil Targów na Facebooku - tam wszystkie informacje na bieżąco: https://www.facebook.com/FESTIWAL.HAIR.FAIR/

Link do biletów grupowych: 
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-18-festiwal-hair-fair-targi-beauty-fair-bilety-szkolne-41348?id=199387

Link do biletów zwykłych:

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-18-festiwal-fryzjerski-hair-fair-18-branzowe-targi-kosmetyczne-beauty-fair-karnet-41346?id=199353


2018-08-16Radio Piekary o Jubileuszu Księdza Kanonika Henryka Kuczoba

11 sierpnia 2018 roku Jubileusz 70. urodzin obchodził Ksiądz Kanonik Henryk Kuczob, Duszpasterz Śląskiego Rzemiosła - z tej okazji w piekarskiej Bazylice odprawiona została Msza Święta w jego intencji.

Zapraszamy do posłuchania wywiadów przeprowadzonych przez Radio Piekary, podczas rozmowy z mediami Ksiądz Kanonik Henryk Kuczob opowiedział m.in. o rzemieślniczych tradycjach swojej rodziny, a Pani Beata Białowąs, Dyrektor Naczelny katowickiej Izby Rzemieślniczej, przedstawiła sylwetkę Duszpasterza Śląskiego Rzemiosła.

'Ksiądz Kuczob odprawia wszystkie nasze Msze Patronackie związane z rzemiosłem, ale pomagał też ludziom przez te wszystkie lata i też nas jako rzemiosło włączał w tą pomoc. Zawsze w trudnych chwilach angażował nas jako rzemieślników żeby pomagać tym, którzy potrzebowali pomocy. On jako osoba duchowna był zawsze bardzo wrażliwy na te potrzeby' – powiedziała w trakcie wywiadu Pani Dyrektor Beata Białowąs.

Więcej informacji na stronie: http://www.radiopiekary.pl/2018/08/12/ksiadz-kanonik-henryk-kuczob-duszpasterz-rzemieslnikow-i-strazakow-obchodzil-70-te-urodziny/ 

2018-08-16Wielkie święto branży fryzjerskiej - Festiwal Hair Fair 1-2 września

Święto wszystkich Fryzjerów, czyli Festiwal Fryzjerski Hair Fair w tym roku odbędzie się 1-2 września w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Festiwal Hair Fair to wyjątkowe wydarzenie w branży - tworzone z roku na rok z coraz ciekawszym programem, coraz aktywniejszym udziałem w świecie fryzjerstwa polskiego i coraz większym rozmachem.

Podczas dwóch dni, w najnowocześniejszym obiekcie targowym w Europie, kilkanaście tysięcy sympatyków branży świętuje razem, ucząc się i bawiąc, korzystając z porad, inspirując i poznając nowe, innowacyjne produkty i techniki fryzjerskie.

Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach jest Partnerem wydarzenia.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.festiwalfryzjerski.pl/

2018-07-27Zapraszamy na kurs pedagogiczny

Zapraszamy na Kurs Pedagogiczny dla Instruktorów Praktycznej Nauki Zawodu, organizowany przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach.

Rozpoczęcie zajęć odbędzie się w dniu 20 sierpnia 2018 roku o godzinie 15:00.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane uczestnictwem w tej edycji serdecznie zapraszamy do e-mailowego lub telefonicznego zgłaszania udziału w kursie.

W przypadku zgłoszenia dokonanego drogą e-mailową proszę o wskazanie danych personalnych kandydata.

Osoba do kontaktu: Pani Bożena Tarapacz - tel. 32 259 62 61 do 5, wew. 103,
e-mail: bozena.tarapacz@ir.katowice.pl 

2018-07-27Jubileusz Księdza Kanonika Henryka Kuczoba Duszpasterza Rzemiosła Śląskiego

11 sierpnia 2018 roku (sobota) o godzinie 16:00 w Bazylice Piekarskiej (Parafia Imienia NMP i Św. Bartłomieja), ul. Ks. Ficka 7 w Piekarach Śląskich zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 70 – tych Urodzin Księdza Kanonika Henryka Kuczoba, naszego Duszpasterza Rzemiosła, na którą serdecznie Państwa zapraszamy.

2018-07-06Komunikat Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej


Na prośbę Pana Józefa Starczały, Przewodniczącego Branży Motoryzacyjnej, udostępniamy do pobrania komunikat Ogólnopolskiej Motoryzacyjnej Rady Technicznej.

2018-07-02Pani Dyrektor Białowąs w Dzienniku Zachodnim o sile śląskiego rzemiosła

Zapraszamy do przeczytania piątkowego (29 czerwca 2018 roku) wydania Dziennika Zachodniego, w którym ukazał się wywiad z Panią Beatą Białowąs, Dyrektorem Naczelnym Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, która w rozmowie z Panią Redaktor Agatą Pustułką, odpowiedziała m.in. na pytania: jakie rzemieślnicze branże mają przed sobą przyszłość? Do jakich zachęcać obecnie młodych ludzi, by mieli pewność pracy i płacy? Czy wielopokoleniowe firmy, na których opierało się rzemiosło, trzymają się mocno? Jak na tle innych regionów wygląda śląskie rzemiosło? W czym jesteśmy najlepsi?
wywiad w Dzienniku Zachodnim

2018-06-25Podsumowanie etapu regionalnego konkursu plastycznego 'Jakie znasz zawody?'

W poniedziałek, 25 czerwca 2018 roku odbyło się podsumowanie etapu regionalnego konkursu plastycznego 'Jakie znasz zawody?', którego organizatorem jest Wielkopolska Izba Rzemieślnicza w Poznaniu.

Laureatami etapu regionalnego, organizowanego przez Izbę Rzemieślniczą oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, zostali:
Miejsce III - Julia (6 lat), która przedstawiła zawód FRYZJERA,
Miejsce II - Piotr (6 lat), który przedstawił zawód KUCHARZA,
Miejsce I - Filip (6 lat), który przedstawił zawód KOMINIARZA.

Serdecznie gratulujemy wszystkim Przedszkolakom biorącym udział w etapie regionalnym konkursu organizowanym przez katowicką Izbę Rzemieślniczą - wszystkie zgłoszone prace prezentowały bardzo wysoki poziom artystyczny oraz kreatywnie przedstawiały zawody rzemieślnicze.

Zadaniem konkursowym było stworzenie rysunku, fotografii lub krótkiego filmu przedstawiającego wykonywanie wybranego zawodu rzemieślniczego. Poznając różne zawody młodzież zdobyła wiedzę o życiu społecznym i gospodarczym oraz nauczyła się szacunku dla pracy innych. Celem konkursu jest kształtowanie pozytywnego wizerunku pracy zawodowej i promowanie wiedzy o rynku pracy.

2018-06-24Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

W niedzielę, 24 czerwca 2018 roku w Częstochowie odbyła się doroczna Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego. Organizatorem XXXVII Pielgrzymki na Jasną Górę, której przyświecało hasło 'Oblubienico Ducha Świętego wspieraj Rzemiosło w służbie Ojczyzny' była Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Nowym Sączu.

Msza święta koncelebrowana była pod przewodnictwem Biskupa Tarnowskiego Księdza dr Andrzeja Jeża. Pielgrzymkę uświetnił koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu Orkiestry Dętej im. Tadeusza Moryto z Łącka.

W akcie zawierzenia Rzemiosło Polskie z rodzinami i współpracownikami podziękowało Najłaskawszej Matce za dotychczasową opiekę i zwróciło się z prośbą o dalszą opiekę nad ich domami i zakładami pracy.

Podczas wydarzenia swój dar ofiarował rownież Zarząd i Członkowie Śląskiego Cechu Złotników, Grawerów i Jubilerów z Katowic, na czele z Panem Jerzym Kurczokiem, Starszym Cechu. Tradycyjnie, podczas Pielgrzymki, wyróżnieni zostali Mistrzowie oraz Młodzi Adepci Rzemiosła.

Podczas tegorocznego wydarzenia wyróżnienie otrzymał Pan Mieczysław Kucharski, Przewodniczący Komisji Egzaminacyjnej przy katowickiej Izbie Rzemieślniczej w zawodzie KUCHARZ, za kultywowanie tradycji rzemieślniczych poprzez nauczanie zawodu oraz kształtowanie właściwych postaw moralnych i społecznych młodzieży.

2018-06-22Kurs fal i pierścieni

Serdecznie zapraszamy na kolejne 2 spotkania kursu fal i pierścieni w dniach 27 czerwca i 4 lipca 2018 roku o godzinie 11:00.

Zajęcia odbędą się na salce fryzjerskiej w budynku Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach przy placu Wolności 12.

Osoby zainteresowane udziałem prosimy o zgłaszanie się elektronicznie na adres e-mail bozena.tarapacz@ir.katowice.pl lub telefonicznie pod numerem 32 259 62 61 wew. 103.

Serdecznie zapraszamy!

POBIERZ WIZYTÓWKĘ

kod QR

GODZINY PRACY

     
Godziny otwarcia
  Poniedziałek - Piątek:
7:30-15:30
Biuro Obsługi Klienta 7:00-19:00

     
Godziny otwarcia w sobotę
  Sobota:
Nieczynne

     
Godziny otwarcia w niedzielę
  Niedziela:
Nieczynne

SZYBKI KONTAKT

     
ikonka adresu
  Adres:

plac Wolności 12
40-078 Katowice

     
numer telefonu
  Telefon:

(32) 259 62 61

     
adres e-mail
  e-mail:
izba@ir.katowice.pl

strony internetowe katowice
Copyright © 2016 | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Jesteś naszym 829559 gościem.